Fundacja „Kromka chleba”

Uhonorowano najbardziej zaangażowanych

Fundacja Kromka Chleba podziękowała wolontariuszom za aktywne włączanie się w akcje charytatywne. W czwartek, 18 czerwca, w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych odbyła się IV Gala Wolontariatu, zorganizowana przez Fundację „Kromka Chleba”.

Spotkanie było okazją do wyrażenia wdzięczności dzieciom, młodzieży, nauczycielom oraz dorosłym wolontariuszom za ich zaangażowanie w działania na rzecz Fundacji i Hospicjum Via Spei. Podczas wydarzenia podsumowano również program „Wychowanie przez wolontariat”, realizowany w roku szkolnym 2025/2026. Działająca w Tarnowie Fundacja Kromka Chleba od ponad 20 lata systematycznie poszerza zakres swojej pomocy, obejmując wsparciem osoby bezdomne, seniorów oraz pacjentów w terminalnym stadium choroby. Prowadzi łazienkę dla bezdomnych, Tarnowski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Hospicjum Via Spei. Inicjuje również liczne projekty społeczne, aktywnie zachęcając młodzież do udziału w akcjach pomocowych. Na rzecz Fundacji Kromka Chleba działają grupy wolontariackie z 45 szkół z regionu tarnowskiego. Rok temu takich grup było 34.

- Bardzo się cieszymy z tego bezinteresownego zaangażowania wielu, to nas buduje, że warto to robić. Szczególnie jest to piękne, że tak wielu młodych ludzi bierze udział w różnego rodzaju akcjach, które w ciągu roku organizujemy. Mają otwarte serca, widzą drugiego człowieka - mówi Anna Czech, prezes Fundacji Kromka Chleba.

W każdym roku Fundacja prowadzi działania na rzecz osób bezdomnych i potrzebujących. Wolontariusze - uczniowie i przedszkolaki wsparły m.in. akcję: „Napisz list” do pacjentów hospicjum Via Spei, „Choinka dla hospicjum Via Spei”, spotkanie wspominkowe i „Koncert Ciszy” czy III edycję akcji „Tulipany dla hospicjum Via Spei”, w trakcie której wolontariusze zebrali 41 901, 55 złotych. Podczas gali uhonorowano najbardziej zaangażowanych wolontariuszy i placówki, które wyróżniły się szczególną aktywnością.