Powiat tarnowski
Przegląd orkiestr dętych
Sześć orkiestr z powiatu tarnowskiego zaprezentowało się podczas XVII Przeglądu Orkiestr Dętych OSP w Ryglicach. Najwyższe uznanie jury zdobyła Orkiestra Dęta z Żurowej, która sięgnęła po pierwsze miejsce. Przegląd Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych zgromadził muzyków, mieszkańców oraz miłośników orkiestralnych brzmień z całego regionu.
W konkursowych prezentacjach udział wzięło sześć orkiestr reprezentujących różne miejscowości Powiatu Tarnowskiego. Publiczność mogła wysłuchać różnorodnego repertuaru i podziwiać wysoki poziom artystyczny występujących zespołów. Najlepsza okazała się Orkiestra Dęta z Żurowej, która zdobyła pierwsze miejsce w tegorocznym przeglądzie. Konkurs był okazją do prezentacji dorobku artystycznego strażackich orkiestr dętych oraz integracji środowiska strażackiego i lokalnych społeczności.
W przeglądzie uczestniczył, wiceprzewodniczący sejmiku województwa małopolskiego – Wojciech Skruch, starosta tarnowski Jacek Hudyma, radni powiatowi – Zofia Tulik, Anita Serafin, Michał Mitoraj, dyrektor PCPR w Tanowie - Anna Górska oraz samorządowcy z regionu.