Gmina Tarnów
Wielka biesiada seniorów
Spotkanie Seniorów ze wszystkich miejscowości gminy Tarnów odbyło się w nowo otwartej hali sportowej w Porębie Radlnej. Wzięło w nim udział blisko 500 osób.
-Nasze spotkanie o tej porze roku to już tradycja. Dziękuję za tak liczną obecność, a ponieważ podziękowań nigdy dość, dziękuję również za to, co przekazujecie nam, na co dzień - za Waszą mądrość i wartości – mówił wójt, Grzegorz Kozioł.
Biesiadę wypełniły atrakcje przygotowane przez Centrum Kultury i Bibliotek, m.in. poczęstunek, zabawa z muzyką na żywo Krzysztofa Judasza, występ Chóru Parafialnego z Janowic pod kierownictwem Sławomira Łazarka, spotkania prewencyjne z policjantami i przedstawicielką Departamentu Bezpieczeństwa Banku PKO BP. Były stoiska Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej czy Placówki Wsparcia Dziennego „Zielony Pierścień” w Zawadzie.
Radości, wspomnieniom i rozmowom nie było końca. -Co to za wspaniały czas! Jak dobrze, że gmina Tarnów o nas pamięta. To okazja, by wyjść z domu i pobyć z innymi. Bardzo za to dziękujemy i prosimy o więcej – podkreślają uczestnicy spotkania.
Wszystkie posiłki i obsługę wydarzenia zapewnili pracownicy Centrum Kultury i Bibliotek, Urzędu Gminy Tarnów, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli. W wydarzeniu oprócz gospodarza gminy Grzegorza Kozioła udział wzięli m.in. przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera wraz z radnymi gminnymi, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Beata Witkowska, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Agnieszka Budzik, sołtysi oraz prezesi gminnych klubów seniora. Wydarzenie poprowadzili poseł RP Anna Pieczarka i Paweł Mleczko z RDN Małopolska.